Marmaris Kleopatra Adası Turu

Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu - Marmaris Kleopatra Adası Turu -

Kleopatra Adası:

   Kleopatra Adası (Sedir Adası) antik Kedrai antik kenti ve dünyaca ünlü plajı ile bilinmektedir.Koruma altında olan özel altın sarısı kumlu plajı ve sığ denizi özellikle mavisi büyüleyici. Kleopatra Adası, güzel denizi ve plajı  yanında, keyifli bir keşif yapmak isteyenler  için de her şeye sahip.Tarihi antik kent kalıntıları Ada’nın neredeyse her bir köşesine dağılmış olan Kedrai bir Karia kenti olarak kurulmuş,daha sonra Rodos devletine bağlanmış.Kedrainin eski Yunanca’daki anlamı sedirdir.Özellikle gemilerin omurgası yapımında kullanılır ve oldukça  dayanıklı bir ağaç fakat sedirin adada var olup olmadığı hakkında kesin bir bilgiye ulaşılamamıştır.Döneminin  önemli yerleşimlerinden biri olan Kedrainin çevresi  surlarla kuşatılmıştı. Kule ve duvar kalıntıları  kıyıdan görülebilen kentin orta kesiminde Dor düzeninde yapılmış  Apollon Tapınağı bulunur. Tapınaktan günümüze sadece temelleri ulaşabilmiş. Agora gibi çeşitli kalıntılar ve kentin nekropolisi, adanın doğu kesiminde kuzeye bakan ve günümüze kadar ulaşmış oldukça iyi durumda tiyatrosu vardır.

Marmaris Kleopatra Tekne Turu doğa harikası bir yeri ziyarettir.


Gökova Körfezi

    Birçok tarihi kalıntıların bulunduğu Gökova Körfezi, koyları ve kıyılarıyla ülkemizin en girintili çıkıntılı sahillerimizdendir. Eski çağlardan kalan ve günümüzde Milas’ta olan Keramos Kenti en önemli tarihi kalıntıları arasındadır. Gökova Körfezinde tatil yapmak isteyenlerin güzel ve keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak birçok farklı seçenek mevcut.  Denizi, kumu, koyları eşsiz bir mavi yolculuk için kucak açmış sizleri bekliyor. Gökova körfezine adeta nakış nakış işlenmiş koyları teker teker gezdiğinizde buralardan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz ve unutulmaz bir tatilin adresi cennetten bir köşe Gökova.

Marmaris Kleopatra Tekne Turu Gökova körfezindeki doğa gezisidir

 

Öğle yemeği tur ücretine dahildir - İçecekler ekstradır.
Bot turu - Seyahat Sigortası - Hotel Transferi - Türkçe rehberlik Hizmetleri - Kleopatra Adası giriş ücreti - Öğle Yemeği
Kişisel harcamalar ve içecekler tura dahil değildir.

Marmaris Kleopatra Adası Turu


    Marmaris’in görülmesi gereken en güzel koyları ve Kleopatra Adası’nı da kapsayan turumuz ile yeni keşiflere hazır mısınız? İnsanı büyüleyen efsaneye göre Romalı Marcus Antonius tarafından sevgilisi Kleopatra için Mısırdan gemilerle getirildiği söylenen kumların üzerinde güneşlenmek, balayı adası olarak da bilinen adadaki tarihi kalıntıları da görmek için Marmaris Kleopatra Adası Turu   her gün katılabileceğiniz bir tur. .


tikHotel Transferi                                                             imagesBahşiş

tikSeyahat Sigortası                                                         imagesKişisel harcamalar

tikTürkçe rehberlik

tikBot turu

tikKleopatra Adası giriş ücreti

tikÖğle yemeği

tikLİmitsiz Kola, Fanta, Sprite, Su, Bira, Şarap, Çay, Kahve.


   İncekum plajında keyifli vakit geçirip daha sonra Kleopatra Adası önünde öğle yemeğinizi yedikten sonra adada yaklaşık 2 saatlik boş vaktiniz olacak. İster eşsiz güzellikteki plajda yüzerek isterseniz de tarihi kalıntıları gezerek keyif alabilir tarihi ve doğal güzelliklerin tadını birlikte çıkarabilirsiniz. Adadan ayrıldıktan sonra sizi güzelliği ile derinlerine doğru çeken Lacivert Koyda yüzme molası sonrası dönüş yolculuğu başlayacak.

   Alanlarında tecrübeli ve Profesyonel Rehberlik kimlik kartı ve kokartı bulunan rehberlerimiz eşliğinde sizleri otellerinizden alarak Marmaris Kleopatra Adası Turu‘muza başlayacağız. Tura hazırlanırken yanınızda mutlaka güneş kremi ve güneş gözlüğünüzü almanızı öneriyoruz. Rüzgarlı havada güneşten yandığınızı farketmezsiniz ama en az güneşte uzanmış kadar bronzlaşırsınız. Bu sebeple esintili tekne turlarında bile güneş kremi ve gözlüğü çantanızda olmazsa olmazlardan olsun. Ayrıca su altı güzelliklerini görmek için varsa eğer deniz gözlüğünüzü de mutlaka getirmenizi öneriyoruz. Su altındaki güzellikleri kendi gözlerinizle gördüğünüzde Gökova körfezinin ne kadar korunmuş ve bakir bir körfez olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.

   Marmaris Kleopatra Adası Turu Gökova körfezinde yapılan bir turdur. Gökova körfezi ile ilgili bilinen bir deniz kızı efsanesi vardır. Efsaneye göre deniz kızı dünyanın tüm denizlerini dolaşır, ancak Gökova körfezine geldiğinde bu körfezin doğa ve denizi kendisini o kadar etkiler ki artık hayatının tüm kalan zamanlarını burada geçirmeye karar verir. Ünlü denizci Rahmetli Sadun BORO’da bu deniz kızı efsanesini ölümsüzleştirmek için Okluk Koyu diye bilinen yere deniz kızı heykeli yaptırtmıştır. Heykeli ünlü heykeltraş Tankut ÖKTEM yapmıştır. Sadun BORO da yaşamının büyük çoğunluğunu Gökova Körfezinde teknesi ‘Kısmet’te geçirmiştir.

   Marmaris Tatili sırasında diğer Marmaris Tekne Turları için sitemize göz atabilirsiniz. Detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

 

MARMARİS
09 : 00
Pazartesi - Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma - Cumartesi - Pazar
17 : 00
HERGÜN

2018-05-01 : 2018-09-30
Tur otobüsümüz sizleri otelinizin dış kapısından alacaktır.
Mayo, Havlu, Güneş gözlüğü, Güneş kremi, Şapka, Fotoğraf makinesi
Tur otobüsümüz sizleri otelinizin dış kapısından alacaktır.

09 : 00
17 : 00
TUR BAŞLANGIÇ - BİTİŞ

Rezervasyon

Euro TL Dolar Pound
Kişi başı ücret Yetişkin
75TL
Kişi başı ücret Çocuk
35TL
Bebek fiyatı
0TL

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (6-12)

Bebek Sayısı (0-6)

Toplam : 0 tl

Tarih

Saat & Dakika*

Alışverişe Devam Et
Sepete git