Marmaris Efes Turu

Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu Marmaris Efes Turu - Marmaris Efes Turu

CELSUS KÜTÜPHANESİ:

   Yapı olarak iki katlıdır ve zamanında 14.000 adet kitaba ev sahipliği yaptığı tahmin edilmektedir. Yapının iki katlı görünüşünün yanında yapılan kazılar ve araştırmalar yapının üç katlı olduğunu göstermiştir.El yazma ruloların en üst katta korunduğu tahmin edilmektedir. 3. Yüzyıldaki bir depremle okuma salonu  yanan kütüphane daha sonra bir tadilat geçirmiş olsa da orta çağda tekrar meydana gelen bir depremle ön yüzü zarar görmüştür.

Marmaris Efes Turu onca yıl geçmesine rağmen hala ayakta


MERYEM ANA EVİ:

   Efes antik kentinin yanındaki Bülbül Dağında bulunan Meryem Ana Evi Hıristiyanlar için hac yeridir. Eskiden Hıristiyan din adamları ömürlerinin kalan kısımlarını burada ibadet ederek geçirirlerdi.

TTM10


EFES ANFİ TİYATRO:

   Panayır dağı eteklerine inşa edilmiş olan Efes Anfi Tiyatrosu 3. yüzyılda Yunan Döneminde inşa edilmiştir. Roma dönemindeki genişletme sağlamlaştırma çalışmaları sonrasında Anadolu’da ki en büyük antik tiyatro ünvanını kazanmıştır. 24.000 kişilik büyük bir yunan tarzında yapılmış anfi tiyatrodur.

Marmaris Efes Turu tarihi ve kültürü yaşayın

Sabah kahvaltısı ve Öğle yemeği tur ücretine dahildir. İçecekler ekstradır.
Otel transferleri, Sabah kahvaltısı, Öğle yemeği, Efes giriş ücreti, Meryem Ana giriş ücreti, Türkçe rehberlik ve seyahat sigortası tur ücretine dahildir.
İçecekler, Bahşişler, kişisel harcamalar tur ücretine dahil değildir.

Marmaris Efes Turu


 Marmaris sizlere doğa ve eğlence turları yanı sıra tarih dolu turlarda sunmaktadır. Eğer tarih turlarından hoşlanıyorsanız Marmaris Efes Turu sizler için iyi bir seçenek olacaktır. Tecrübeli rehberlerimiz eşliğinde konforlu otobüslerimizle Marmaris’ten sadece 185 Km ve 3 saat uzakta bulunan Efes Antik kenti sizleri kendine hayran bıraktıracaktır.

tikHotel Transferi                                                            imagesİçecekler

tikTur Sigortası                                                                 images Bahşişler

tikTürkçe Rehberlik                                                        imagesKişisel Harcamalar

tikEfes Giriş Ücreti

tikKahvaltı & Öğle Yemeği

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik kentini gördüğünüzde buranın açık bir müze olduğunu düşüneceksiniz. Yıllar boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu şehir Ionyalılar, lidyalılar ve perslere ev sahipliği yaptığı gibi en parlak dönemini romalılar zamanında yaşamıştır. Bir liman şehri olan Efes ticaret ve siyasal alanda büyük öneme sahip olmuştur. Aynı zamanda klasik yunan döneminde iyonyanın önemli 12  şehirlerinden biridir. Roma döneminde nüfusu iki yüz bin kişiye ulaştığı görülmektedir.

   Marmaris Efes Turu ile Efes antik kentindeki bir çok heykel, anıt ve tapınaklar görmüş olacaksınız. Bunlardan bazıları Celsus kütüphanesi, Hadrian tapınağı, 24.000 kişilik antik amfi tiyatrodur.  Bu en önemli tapınaklardan biri Artemis Tapınağıdır. Artemis tapınağı dünyanın 7 harikasından biridir. Bu kadar büyük bir öneme sahip olan Efes kentini yılda iki milyon turist ziyaret etmektedir.

   Yapılan kazılarda şuan ki Efes’ten önce şehir iki kere daha kurulmuş ancak şuan ki Efes kurulmuş olan üçüncü şehirdir. Efsaneye göre şehri ilk kuranlar Amazon kadın savaşçılarıdır.Fakat Karyalılar ve Leleg’ler bu şehirde ilk yaşayanlar olarak söylenir.

   Birinci yüzyılda bir çok din adamı Efes’e Hristiyanlığı yaymak için gelir. Birçoğu ise hayatlarının son zamanlarını Meryem Ana Evinde ibadet ederek geçirmek için gelirdi. Efesin yanında bulunan Bülbül Dağında Meryem Ana Evi bulunur. Burada küçük bir bizans kilisesi vardır ve İsa peygamberin annesi olan Meryem Ananın burada yaşayıp öldüğüne inanılır. Meryem Ana Evi’ne ismi milattan sonra 431 yılında Efeste toplanan ekümenik meclis tarafından verilir.

Marmaris Efes Turu sonrası bir de Marmaris Pamukkale Turumuzu incelemeye ne dersiniz. O zaman burayı tıklayınız.


tikTur Günleri: Perşembe – Pazar

tikYanınızda Getirmeyi Unutmayın:Güneş kremi , Güneş Gözlüğü, Fotoğraf Makinesi, Rahat Giysiler , Rahat Ayakkabı, Şapka.

tikÖneri: Yürüme zorluğu çeken kişiler için uygun bir tur değildir.

MARMARİS
06 : 30
Perşembe -
19 : 00
Turumuz tam gündür.

2017-03-30 : 2017-09-30
Tur otobüsümüz sizleri otelinizin dış kapısından alacaktır.
Rahat kıyafetler, Şapka, Güneş kremi, fotoğraf makinesi.
Yürüme zorluğu çeken misafirlerimiz için bu tur uygun değildir.
Tur otobüsümüz sizleri otelinizin dış kapısından alacaktır.

06 : 30
19 : 00
TUR BAŞLANGIÇ - BİTİŞ

Rezervasyon

Euro TL Dolar Pound
Kişi başı ücret Yetişkin
125TL
Kişi başı ücret Çocuk
70TL
Bebek fiyatı
0TL

Yetişkin Sayısı

Çocuk Sayısı (6-12)

Bebek Sayısı (0-6)

Toplam : 0 tl

Tarih

Saat & Dakika*

Alışverişe Devam Et
Sepete git