Marmariste Gezilecek Yerler
Marmaris Tatili sırasında Marmariste Gezilecek Yerler bölümümüzde gezebileceğiniz bir çok yer sizleri doğal güzellikleri ile adeta büyüleyecektir. Ülkemizin tüm tatil bölgeleri çok değişik güzelliklerle doludur ancak Marmaris’in doğası ve masmavi koyları ile diğer turistik bölgelerden bir adım öndedir. Marmaris Tatiliniz sırasında sizlerde bunu kendi gözleriniz ile göreceksiniz. Her yıl yerli ve yabancı binlerce ziyaretçi akınına uğraması bunun bir göstergesidir.

Marmariste Gezilecek Yerler
Marmaris’in en önemli özelliklerin biri bulunduğu yer yani konumudur.  Gezilip görülmesi gereken tüm yerlere yakın olduğundan Marmaris Tatili sırasında birçok yere ister kendi arabanız ile ister sitemizde bulunan araç kiralama bölümünden gönlünüze göre seçeceğiniz araçlarla istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Marmaris Tatiliniz sırasında gezip görmeniz gereken yerlerden biri Orhaniye  Kızkumudur. Buraya geldiğinizde gözlerinizin hiç alışık olmadığı görüntülere şahit olacaksınız. Sizleri denizin üzerinde 600 metre boyunca suyun üstünde yürümeye davet ediyoruz.  Hakkında birçok efsanevi hikayeler bulunan bu plaj aynı zamanda Marmaris Ege Adaları Bot Turu kalkış noktasıdır. Bu turumuza katıldığınızda üzerinde tarihi bir kilise bulunan Kamelya Adasını da görmüş oluyorsunuz.

Marmaris ve çevresinde bir çok antik kent ve tarihi kalıntıları bulunmaktadır. Kendiniz tek başınıza giderseniz antik kentlerin ve tarihi kalıntıların hikayelerini ve efsaneleri öğrenemezsiniz. Size tavsiyemiz günlük turlara katılırsanız Profesyonel Turist Rehberleri eşliğinde bu tarihi yerlerin tüm bilgilerini almış olur ve ayrıcalıklı bir gün geçirmiş olursunuz. üstelik fiyatlarda sanılanın aksine uygun fiyatlar olduğunu da göreceksiniz.

Her zaman dediğimiz gibi; Marmaris Tatili sırasında olmazsa olmazlardan biri;Marmaris Tekne Turları. Çok değişik konseptlerde hizmet veren Marmaris Tekne Turları  içerisinde en çok tercih edilenin Marmaris Herşey Dahil Tekne Turu olduğunu söylemeliyiz.

Tabi bir turizm beldesinde gece hayatı önemlidir diyorsanız eğer Marmaris tatili sizin için bir tatildir. Marmaris’te bulunan barlar sokağında çok çeşitli konseptlere sahip bir çok bar eğlence için sizleri bekliyor olacaktır. barlar sokağındaki hiçbir bar giriş için ücret almıyor. Yabancı müzik çalan bar da var yerli müzik çalan bar da. Tercih size kalmış.

Kimi doğaya aşıktır kimi tarihe. Bazıları da her ikisine. Burası Marmaris ve doğa severlere de, tarih severlere de cömert davranır Marmaris. Eğer ben tarih severim diyorsanız o zaman mutlaka Marmaris Kalesi Marmaris’te Gezilecek yerler planı içerisinde olmalı.

İçmeler

Marmaris’e bağlı olan bu küçük tatil beldesinin Marmaris’e olan uzaklığı sadece 6 km’dir. Marmaris Tatili sırasında mutlaka bir gününüzü İçmeler ve İçmeler Plajında geçirmenizi tavsiye ederiz. Marmaris merkezden turuncu renkli dolmuşlar ile İçmelere gelebildiğiniz gibi, Marmaris Atatürk Heykelinin bulunduğu yerden İçmeler’e hareket eden Taksi dolmuşlar ile de ( Taksi Bot ) gidebilirsiniz.

İçmeler hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız- İçmeler

marmariste-gezilecek-yerler-icmeler

Turunç

Marmaris’e yaklaşık 40 km uzaklıkta olan yine Marmaris’e bağlı olan bir tatil beldesidir. Kafanızı dinleyeceğiniz sakinlikte bir plaj istiyorsanız Turunç tam size göre bir yer diyebiliriz. Üstelik Turunç’a giderken tepeden aşağıya inerken muhteşem bir manzara sizleri bekliyor olacak. Tepeden Turunç’a inmeden mutlaka durup bu güzel manzarada fotoğraf çekilmenizi gerçekten tavsiye ediyoruz. Böyle manzaraya baktığınızda gerçekten cennet gibi bir ülkede yaşadığınızı bir kere daha anlayacaksınız.

Turunç hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız Turunç

Marmariste Gezilecek Yerler

Gökova

   Gökova en çok yelkencilerin uğrak yeridir. Gökova’ya geldiğinizde doğal güzellikler bakımından resmen gözleriniz kamaşacaktır. Masmavi deniz ile yemyeşil çam ormanlarının birbirine geçtiği eşsiz koyları gördüğünüzde ruhunuz dinlenecek. Dünyaca ünlü Kleopatra Plajı Gökova’dadır. Kleopatra plajına Gökova’dan ya da Çamlı Köyü limanından kalkan tekneler ile gidebilirsiniz. Sitemizde bulunan Marmaris Kleopatra Tekne Turu da sizin için bir alternatif olabilir. Üstelik hiç ulaşım ile uğraşmadan sizleri otelinizden alıp tekrar tur bittikten sonra otelinize bırakacağız.

Gökova hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız – Gökova

Marmariste Gezilecek Yerler

Turgut Şelalesi


   Marmariste Gezilecek Yerler arasında önemli bir yeri olan Turgut Şelalesi, Marmaris’ten 30 km sonradır. Ağustos ayının ortasında bile serin olan Marmaris Bölgesine özgü Günnük Ağaçlarının gölgesinde bulunan bu eşsiz manzaraya sahip şelale sizi adeta büyüleyecektir.  Dilerseniz  şelalede yüzebilirsiniz. Ancak havanın sıcak olmasına aldanmayın, şelale suyu tam tersine soğuk olacaktır. Yanında bulunan tarihi değirmeni ziyaret  edebilirsiniz.

Turgut Şelalesi hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız – Turgut Şelalesi

Marmariste Gezilecek Yerler

Orhaniye Kızkumu


   Eğer özel arabanız yoksa ve kızkumu’nu görmek istiyorsanız Marmaris Ege Adaları Bot Turu ve Marmaris Jeep Safari Turu seçeneklermizden birini öneriyoruz. Kendi özel aracınız olsa bile sizleri kaldığınız otellerinizden alıp tur sonra tekrar otelinize bırakacağız. Her iki turda da Kızkumu Plajında denizin içine doğru 600 metre su üstünde yürüyebileceksiniz. Yürünen kumun genişliği 3 metredir.

Orhaniye Kızkumu hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız – Orhaniye Kızkumu

Marmariste Gezilecek Yerler

Selimiye

   Marmaris’e 60 km uzaklıkta bulunan Marmaris’e bağlı köylerden bir tanesidir. Selimiye genellikle sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir yerdir. Balık restaurantları ile ünlüdür. Buradan geçiyorsanız bile mutlaka bir balık restaurantında balık yemenizi tavsiye ederiz.

Selimiye hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız – Selimiye

Marmariste Gezilecek Yerler

Marmariste Gezilecek Yerler İçin Özet Olarak Tavsiyelerimiz;


* Marmaris Tatili başında, eğer güzel bir bronz tene sahip olmak istiyorsanız güneşlenmeye başlamadan önce mutlaka Marmaris Türk Hamamı turuna gitmeli ve ölü derinizden kurtulmalısınız.

* Selimiye’ye gidip mutlaka yerel bir restaurantta deniz mahsullerini deneyiniz.

* Marmaris Kalesi ve Marmaris Müzesi  ( Müze kalenin içindedir ) mutlaka gezi planınızda olsun.

* Herşey dahil bir otelde kalıyorsanız bile mutlaka bir akşam marinada bir restaurantta bir akşam yemeği yiyiniz. İnanın yaz akşamlarında marina çok güzel oluyor.

* Kendi aracınızla geldiyseniz eğer Netsel Marina’nın otoparkına aracınızı güvenle bırakabilirsiniz. İnsanlar marina otoparkı çok pahalı olur diye araçlarını bırakırken endişe ediyorlar ancak 1 saate kadar ücretsiz olduğunu belirtmek isteriz.

*  Netsel Marina’ya gittiğinizde Netsel Marina’nın çarşısında gezerken mutlaka Monatitti Art Shop’a ( Sanat Galerisi ) uğramanızı tavsiye ederiz. Buranın sahibi Güven Bey ile tanışmadan Marmaris’ten dönülmez. Kendisinin ayrıca yurt dışındaki bir çok seyahat dergisinde çıkmış olan ve İçmelerde bulunan Monatitti Restaurant adında çok farklı bir restaurant’ı bulunuyor. Bu restaurantta gittiğinizde gözlerinize inanamayacaksınız. Güven Bey aynı zamanda bir yazar. Kendisine ait 6 kitabı bulunuyor.

monatitti restaurantmonatitti restaurant

 

Facebook grubu için tıkla

Trip Advisor için tıkla

* Mutlaka bir çevre gezisi, özellikle Marmaris Herşey Dahil Bot Turu gezisini tavsiye ediyoruz. Diğer bir alternatif ise Marmaris Ege Adaları Bot Turu.