MARMARİS MACERA PARKI

Marmaris Belediyesi Marmaris Macera Parkı projesini 2018 yılında hayata geçirmiştir. Sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda dünyanın incisi olarak görülen Marmaris’e birçok katkıda bulunan Marmaris Belediyesi,  Burunucu Macera Parkı olarak da adlandırılan Macera parkı ile de fark yaratmaya çalışmış. İçerisinde bir çok farklı alanlarda keyifli vakit geçireceğiniz noktalar bulunmaktadır.

Marmaris macera Parkı ile ilgili detaylı bilgiler;

Otopark: 32 araçlık otopark alanı içerisinde 1 engelli aracı için de yer ayrılmış.

Bisiklet için parkur: Bu parkur için kullanım sözleşmesi imzalamanız gerekmektedir. parkur içinde 8 adet dağ bisikleti bulunuyor ve güvenlik tertibatı olan kask ve dirseklik ile kullanılıyor.

Koşu alanı: Kiremit tozu kullanılarak oluşturulan parkurun uzunluğu 455 metredir. Kiremit tozu kullanılma sebebi ise daha hijyenik, sağlıklı ve mikrop barındırmamasıdır. Aynı zamanda vücuttaki elektriği boşaltması ile de bilinen kiremit tozu, herhangi bir düşme, burkulma ve kırık çıkıklara sebebiyet vermemektedir.

Çocuk oyun alanı: Çocuklarımızın rahatça vakit geçirmesi için tasarlanan bir alandır. 0-6 yaş arası ile 6-12 yaş aralığı için oluşturulan eğlence dolu bir alandır. Bu alan içerisinde Engelsiz salıncak, Hamak salıncak, bebek salıncağı bulunmaktadır. Tabiki bu kadarla yetinilmemiş ve dönme dolaptan tahterevalliye, zıpzıptan kaydırağa kadar çocuklarınızın tüm enerjilerini boşaltmasını sağlayacak eğlence alanları da bulunmaktadır.

Denge parkuru: İki kişinin yarıştığı bir denge alanıdır. Ahşap parkur üzerinden dengenizi kaybederseniz diğer yarışmacıya yenilirsiniz.

Sahil: Sıra yetişkinlerde. Bu alanda şezlonglar, duşlar, soyunma kabini ve cankurtaran kulübesi bulunmaktadır.

Macera Park alanı: Bu alanda ise dev salıncak, serbest atlayış, 3 katlı macera parkuru, tırmanma duvarı, zipline  ve trambolin bulunmaktadır. Zipline biraz daha merak ettiğiniz bir etkinlik olacaktır. Havada 110 metre çelik halat ile karşı noktaya gittiğinizi düşünün. Heyecanlı olacağına eminiz. Serbest atlayış ise 13 metreden aşağı atladığınızı düşünün. Şimdiden heyecanlanmışsınızdır. Tabiki tüm bu aktiviteler sırasında güvenlik ekipmanları olan kask ve emniyet kemerleri kullanılması zorunludur. Bu alanda da kullanım sözleşmesi imzalanması zorunludur.

Elektronik oyun grupları: Atlı karınca, tren ve mobil kale oyunları bulunan eğlenceli bir alandır. Kullanım sözleşmesi burada da imzalanması zorunludur.

 

Marmaris macera parkı alanı içerisinde ayrıca meditasyon alanı, yoga alanı, büfe, seyir terası da bulunmaktadır. Engelli tuvaleti, bay ve bayan tuvaleti de ziyaretçilere hizmet vermektedir.

Piknik yapmak için çatılı 18 adet piknik masası ve ayrıca bir tane seyir dürbünü bulunmaktadır.

 

Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için Marmaris Macera Parkı telefon numarası 0 252 412 20 29.

 

Marmaris Macera Parkı videosu için tıklayınız.

Diğer blog yazılarımız için tıklayınız.

 

Marmaris Macera parkı - Marmaris Macera parkı - Marmaris Macera parkı - Marmaris Macera parkı - Marmaris Macera parkı -